Dokonania naukowe w dziedzinach medycyny oraz biochemii pozwoliły zaznajomić zestaw substancji odpowiadających za właściwą kondycję ludzkiej cery. Wobec tego, kiedy tak właściwie owa cera rozpoczyna sprawiać komplikacje, wolno ja na zasadzie zabiegu leczniczego w owe życiodajne czynniki zasilić. Zabieg taki, czyli mezoterapia może posiadać przedsięwzięcie profilaktyczne i lecznicze – znacznie więcej na salon urody Jastrzębie-Zdrój. Rozdawanie prawidłowo opracowanej mieszanki substancji regenerujących w skórę głowy powoduje udaremnianie łysienia, a niektórych wypadkach odrastanie włosów.

Mezoterapie użytkuje się też dla zniwelowania rozstępów oraz blizn. Rozstępy na cerze powstają wskutek nadmiernego rozciągania skóry – w wielu przypadkach na brzuchu w czasie ciąży i na innych częściach ciała, kiedy nasypuje ich szybki wzrost czy też przyrost wagi. Fioletowo sine rozstępy a następnie blizny po nich bez wątpienia szpecą skórę i mogą stać się przyczyną kompleksów. Zabiegi mezoterapii korzystne są także w walce z cellulitem i po prostu, z od czasu do czasu, czyli wszelkimi objawami starzenia się skóry – wiotkością, brakiem elastyczności, wysuszeniem.

Używanie preparatu odbywa się punktowo, w miejsca, w jakim miejscu zaobserwowane są niekorzystne przemiany cery. U pacjentów o niezmiernie kruchych naczyniach krwionośnych, w miejscach nakłucia ma prawo się pojawić drobny siniak, który ustępuje po paru dniach. Należy także pamiętać o ochronie leczonej skóry przed kontaktem z promieniami UV. Czas tej kwarantanny szacuje doktor. Decydując się na kurację mezoterapeutyczną należy mieć świadomość, że do uzyskania optymalnego efektu nie wystarczy jedynie jeden zabieg, jedynie cała seria i później rzadsze już zabiegi profilaktyczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY