Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równocześnie pies oraz małe dziecko, wtedy musimy pamiętać, iż to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, jednakowoż też może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego także względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym mieszkaniu z psem, po to, aby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, chociaż i to jest istotne – więcej dowiesz się na karma dla psa premium. To rozległy obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia czworonoga, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, w związku z tym zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się także w wielu przypadkach, iż małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im przeróżne przedmioty do uszu oraz nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i poszukuje miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę istotnych zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, aby nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić także, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są pozytywne nie tylko dla czworonoga, niemniej jednak też dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies poprawnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub również do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…