Kontrola urzędowa i chęci władz do podnoszenia skuteczności gospodarczej naszego kraju odbiły się też w dziedzinie automatyzacji przemysłu. W 1965 roku utworzono bowiem Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Zadaniem mianowanego do życia tworu stało się badanie i opracowywanie współczesnych rozwiązań przemysłowych z obrębu automatyki przemysłowej.

Instytut zatrudniał perfekcyjnych fachowców rozmaitych branż gospodarczych, co nie mogło nie ukoronować powstaniem rozmaitych propozycji technologicznych oraz ciągiem artykułów oraz publikacji naukowych. Nie tylko bo sama działalność użytkowa była obrębem zadań Instytutu.

Oprócz typowo pożytecznych działań podjęte pozostały również badania naukowe oraz opracowania tworzące uzasadnienie pojedynczych tematów powiązanych z wykorzystaniem oraz konstrukcją wybranych robotów oraz machin przemysłowych. W ten sposób nie tylko badano ich użyteczność dla rozwoju przemysłowego, jednakowoż także wyznaczono bezpieczeństwo ich stosowania oraz wpływ danych jednostek na inne czynniki życia, otoczenia.

Automatyka przemysłowa, jak widać, stała się fundamentalnym zalążkiem zainteresowania nie tylko biznesmenów, ale również naukowców wielu sfer badawczych – więcej dowiesz się na czyszczenie separatorów Śląsk. Aby zaakcentować zasadność przedsięwzięcia PIAP należy wymienić podstawowe osiągnięcia danego Instytutu, a są to: „Krajowy System Automatyki oraz Pomiarów, zautomatyzowane stanowiska produkcyjno-montażowe dla FSM Tychy, zautomatyzowane oraz zrobotyzowane linie technologiczne w zakładach kineskopów w Piasecznie”. W zakresie zainteresowania Instytutu zostają obecnie takie dziedziny, jak: pojedyncze linie produkcyjne i zastosowane w nich urządzenia industrialne, transport oraz urządzenia używane w procesach transportowych, inspekcja jakości produkcyjnej z zastosowaniem technologii wizyjnej, wszelkiego rodzaju aparatury pomiarowe wykorzystywane w aktywności gospodarczej, recycling produktów samochodowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY