Urokliwa znajdująca się w Chorwacji wyspa z delfinami to naturalnie Mali Losinj. Szacuje się, że na tej wyspie mieszka około 150 delfinów. Wyjątkowo często będą pływać blisko tafli wody, wykonując efektywne wyskoki. To właśnie z tego powodu też spotkanie z delfinem jest tym, czego nie da się zapominać. Delfiny to wręcz znak rozpoznawczy Losinj. Latem przyjeżdżając do miasta można się także bardzo dobrze bawić na wielu eventach. Mają miejsce one prawie każdego dnia lub są cykliczne i bez wątpienia na nudzenie się przyjezdni nie będą mogli na takiej chorwackiej wyspie skarżyć się. Więcej wiadomości można znaleźć na witrynie internetowej https://www.vecernji.hr/lifestyle/suprotnosti-koje-privlace-1005341

Wieczorem można się wybawić na tarasie lub w klubach. Ulokowane są tutaj w dużej liczbie bary i disko, a takie osoby, które lubią zabawę do wczesnych godzin porannych na pewno powinny odwiedzić miejsca jakimi są: Energy, Coctail bar, Priko, Zanzibar, czy Sarjy pub. Warto poczytać informacje o tej wyspie w sieci i przekonać się, że jest to miejsce godne uwagi. Treści na ten temat nie brakuje i można się sporo dowiedzieć.

Jeśli ktoś lubi podróże po Chorwacji to taka wyspa go zachwyci. Mali Lošinj to urokliwe miasteczko – wyspa. W przeszłości było miastem portowym, jak dużo innych miasteczek chorwackich. Obecnie w porze letniej można tutaj spotkać wiele ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki oraz nacieszyć krajobrazami i atrakcjami. Opłaca wybrać się na przechadzkę promenadą. Miasteczko jest doceniane za wspaniałą przyrodę oraz wiele obiektów zabytkowych.

Poleca się oglądać: wille austriackiej arystokracji, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku. Idealne wrażenie wywołuje pachnący ogród ziół. Mali Losinj jest miasteczkiem godnym uwagi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY