Komukolwiek turyście pobyt na Malediwach lub Seszelach kojarzy się z wczasami w raju. Żaden film, reportaż, nie odda w pełni wdzięku wysp, oceanu, białych plaż, ludzi oraz tamtejszej kultury. Ten kto już tam był, będzie fantazjował o powtórnym wyjeździe w tamte kierunki. Malediwy wakacje, kojarzą się w głównej mierze z relaksem nad wodą oraz wodnymi atrakcjami. Nawet odpoczywając w jednym z bungalowów, do jakich prowadzi długie molo, mamy możliwość kontaktu z morską fauną przez przeszkloną podłogę. A wścibskie żółwie, płaszczki, barwne ryby także do nas będą zaglądać. Nie wszystko jednakże będzie nam dane ujrzeć z wysokości naszego bungalowu.

Jeśli pragniemy de facto zobaczyć podwodne cuda przyrody, jesteśmy w stanie wybrać się w kilkudniowy rejs w poszukiwaniu raf koralowych, pod okiem wykwalifikowanych reprezentantów zanurzyć się w podwodny świat, aby z bliska zobaczyć oceaniczne cuda przyrody. Też Dominikana last minute proponuje taki odpoczynek – dominikana last minute. Parę dni na doborowym jachcie, podwodne safari, wspaniała tajska kuchnia w oparciu o nadmorskie specjały.

Niezapomniane będą nocne nurkowania, w jakim miejscu za towarzyszy zawsze będziemy mieć parę rekinów rafowych. Spędzając wczasy na Malediwach, warto parę dni poświęcić na odwiedzenie tej części archipelagu, jaka nie jest zamieszkała. Spacer po opustoszałych plażach, kontakt z dziką całkiem natura, to dla niektórych całkowicie innowacyjne przeżycie. Wizyta w dżungli, spotkanie oko w oko z nieznanymi agentami wyspiarskiej fauny oraz flory, może być równie ekscytujące jak nurkowanie w pobliżu rafy koralowej.

Malediwy wczasy, to też możliwość poznania tamtejszej kultury na zamieszkałych wyspach, na jakich nie wynajdziemy eleganckich ośrodków wakacyjnych, jednakowoż poznamy codzienne życie ich lokatorów. Pobyt na jednej z mniej legendarnych, lecz równie egzotycznej wysepce połączony jest z kolacją, przy dźwiękach muzyki jakże odmiennej od tej, jaką znamy na co dzień. A jeśli zabraknie nam podczas wakacji na Malediwach ruchu oraz gwaru miejskiego, możemy wybrać się na targowisko do Male, najogromniejszej wyspiarskiej metropolii.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY