Kawę zieloną, tak samo jak jej czarną siostrę, przed zalaniem wodą trzeba zmielić. Jak najbardziej część sklepu oferuje zmielenie tej kawy na miejscu, jednakże pewno jakikolwiek wielbiciel kawy zgodzi się z tym, że wyłącznie ta świeżo mielona smakuje najpoprawniej. Tu trzeba niemniej jednak od razu zwrócić uwagę na fakt, iż ziarenka kawy zielonej są trochę twardsze od ziaren palonej kawy czarnej. Właśnie dlatego nie polec się wrzucania ich od razu do młynka, tak jak stereotypową kawę ziarnistą – Najlepsze kawy ziarniste. Profesjonaliści i smakosze sugerują, że najlepiej jest najpierw ziarna zielonej kawy rozbić w moździerzu. W ten sposób uniknie się niebezpieczeństwa zniszczenia ukochanego elektrycznego młynka do kawy. Wówczas tak zmielone ziarna można wsypać do kubka lub innego naczynia, z jakiego zamierza się wypić gotowy napar.

Na koniec ziarna te bezsprzecznie trzeba zalać wrzątkiem i zaczekać parę minut, aby cały napój się zaparzył. W tym momencie nietuzinkowa oraz, co najistotniejsze, bardzo zdrowa kawa, jest odpowiednio gotowa do spożycia. Wolno jednak oczywiście smak tak przyrządzonej kawy polepszyć, stosując bardzo dobrze legendarne sposoby, jak dodanie właściwych przypraw, takich jak na przykład kardamon.

Można również oczywiście napój posłodzić, lecz wypada pamiętać, że jeśli stosuje się go jako środek uzupełniający odchudzanie, takie działanie najzwyczajniej w świecie mija się z założonym zamiarem. Smakosze kawy mogą niemniej jednak popróbować i poeksperymentować w poszukiwaniu przepisu na najlepszą kawę zieloną.

Chociaż zielona kawa jest aktualnie polecana przez ekspertów zajmujących się na co dzień pracą z postaciami cierpiącymi na otyłość czy nadwagę oraz chociaż środek ten reklamowany jest jako cudowny, jest to tylko suplement diety. Nie można traktować kawy zielonej jako lek, jaki przyniesie oszałamiające oraz natychmiastowe rezultaty, w postaci pozbycia się kilkudziesięciu bezużytecznych kilogramów w ciągu kilku dni. Tak w zasadzie stosowanie kawy zielonej będzie efektywne jedynie wtedy, kiedy połączy się picie jej z aktywnością ruchową i słuszną dietą. Wskutek tego kawę zieloną trzeba właściwie rozpatrywać jako dodatek oraz być może też impuls do poczynienia innych zmian w swoim trybie życia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY