Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej proponowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, jacy mają trudności w obrębie działania poszczególnych zmysłów. Każdy opiekun, który zapisuje swoje dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego maluch zostanie jak najlepiej zaopiekowany i zajmą się nim certyfikowani eksperci.

Niemałym walorem ośrodka pozostaje to, że każdy plan pomocowy jest wyznaczony na prywatnych zasadach. Za pośrednictwem ukierunkowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem tej terapii jest dostarczanie maluchowi ustalonej liczby bodźców zmysłowych, co przekłada się na ulepszeniu integracji bodźców jakie docierają do dziecka z zewnątrz, jak i z jego ciała. Na początku odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobierać dopasowane ćwiczenia dla danego dziecka.

Ćwiczenia odbywają się w auli do tego przystosowanej, w jakiej używany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały o dowolnej fakturze, przeznaczone do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.

Oferowana terapia si śląskie przeznaczona jest na przykład do maluchów: z nadwrażliwością na dotyk, nielubiących ubierać strojów z metką, nielubiących zabaw w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, stale rozbudzonych, mających problemy z rysowaniem, mających problemy z napięciem mięśniowym, lękliwych oraz nad wyraz uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, konsultację z opiekunami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i fizjoterapeuci, mają odpowiednie dyplomy, zatwierdzające ich kompetencje. Jest to rekomendowany ośrodek na Śląsku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY