Teraz, zaręczyny nie są już zdarzeniem, gdzie zjeżdża się cała rodzina na obiad, a przyszły mąż klęka przed małżonką i odbywa się okazałe zaręczenie oraz ustalanie daty ślubu. Dziś jest to znacznie bardziej osobista sprawa dla przyszłych małżonków i odbywa się to skromnie, o wiele bardziej kameralnie. Idei na zaręczyny jest tyle, ile dusza zapragnie – znaczący jest niemniej jednak pierścień, pierścionek zaręczynowy z brylantem. Im znacznie bardziej nowatorskie tym przyzwoiciej będą zapamiętane oraz dłużej wspominane, jednakowoż nie należy przy tym przesadzić.

Zanim mężczyzna zdecyduje się na oświadczyny, musi wyczuć, czy jego partnerka będzie usatysfakcjonowana z oryginalnego żadnego pomysłu na wręczenie pierścionka, czy też nie wolałaby kameralnej imprezy w gronie najbliższych bądź romantycznej kolacji. Jeżeli wyskoczy ze innowacyjnym pomysłem, a jego przyszła żona nie będzie fanką tego typu atrakcji, to niekoniecznie stanie się jego przyszłą żoną. Najzwyczajniej w świecie w ostatniej chwili zmieni zdanie, bowiem kiepsko zinterpretuje przekaz.

Panowie, wystarczy jedynie korzystna kolacja w pięknym miejscu, ciepłe słowo, komplement, przepiękny i wyśniony pierścionek oraz nie wypada niczego więcej, żeby usłyszeć tak. Dla każdego nastawienie do ślubu jest inne oraz indywidualne. Co poniektórzy żyją bez ślubu i nie jest to dla nich problem, natomiast dla większej liczby ludzi, ma to znaczenie znaczne. Być może znany z przysłowia papierek nie ma większej wartości. Biała suknia, lista gości i wesele w restauracji nie jest fantazją jakiejkolwiek kobiety, a czarny garnitur, limuzyna i obrączka, nie są ikoną dla każdego mężczyzny. Dla dużej grupy zaufanie, wzajemny szacunek oraz wierność to sprawa niekoniecznie podpisanej umowy lub obrączki na palcu.

Dla wielu wystarczy zapewnienie, że to jest. Ślub jakkolwiek nie zmienia wiele w życiu, jeżeli para wcześniej mieszkała wraz i wypróbowała się, w czasie wspólnego bycia. Ponadto, jeśli spotykają się dwie osoby o innych wyznaniach, trudno zdecydować w czyjej wierze ma się ślub odbyć. Sytuacja skrajna, okazjonalnie spotykana, jednakowoż zdarza się i wypada ją wziąć pod uwagę. W szeregu przypadków brak ślubu jest kłopotem jeśli chodzi o kwestie prawne, ubezpieczeń, spadkowe. W innych przypadkach nie stanowi to kłopotu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY