Na kompletnym świecie hotelarze inwestują miliony dolarów w to, żeby ich hotele oferowały swoim kontrahentom jakość na prawdziwie królewskim poziomie. Tak jak choćby hotele w słynnych Emiratach Arabskich, w Dubaju. Tam najlepsze hotele oferują swoim gościom luksus, jakiego nie zaznają nigdzie indziej. Zatem z jakiego powodu ktoś, kto otworzy mniejszy hotel lub jakikolwiek inny będzie miał prawo nazwania przed czasami własnego hotelu wraz na przykład z pięcioma gwiazdkami. Prawo to prawo, każdy powinien być wobec niego równy.

Oprócz tego ważne jest także to jaki poziom konkurencji panuje na danym obszarze pod względem infrastruktury hotelarskiej. Jeśli w okolicy jest obszerna ilość hotelów, to na pewno najogromniejszą ilość gwiazdek będzie niezmiernie ciężko uzyskać. Chociażby z racji tego, iż hotel obok stworzonego przez nas będzie miał lepsze pokoje to naturalnie dzięki temu, iż kupi do nich droższe łóżka, będzie miał z góry poprawniejszą ocenę komisji. W związku z tym będziemy musieli się znacznie bardziej postarać w dekorowaniu i meblowaniu stworzonego przez nas hotelu.

Rzecz jasna zmiana oceny komisji nie jest podejmowana z dnia na dzień. Oznacza to, że jeżeli hotel stworzony przez nas nie będzie na tyle poprawny, żeby uzyskać na przykład cztery gwiazdki, to będziemy mieli określony czas na to, by polepszyć ocenę w całej skali – z pewnością w tym pomoże system rezerwacji rodzaju https://calendesk.com/pl/
. Nie jesteśmy w stanie jednak po kilku godzinach od wyjścia komisji z naszego hotelu, zadzwonić do niej oraz poprosić o powtórną ocenę bezzwłocznie. Oprócz tego, jako posiadacze hotelu musimy nie zapominać, że utrzymywanie trafnych kontaktów z robotnikami komisji, urzędu skarbowego czy sanepidu jest niezwykle wskazane. Nie powiadamy tutaj o łapówkarstwie.

Mimo to wiemy, iż kiedy jesteśmy dla kogoś mili i serdeczni, to taka figura na pewno nam się odwdzięczy w przyszłości. Wróćmy jednak do gwiazdek i hotelowych standardów. W każdym kraju dominuje inna charakterystyka konkretnej liczby gwiazdek. Stąd właśnie niejednokrotnie wynikają różnice hotelowe. Jeden hotel znajdujący się w jednym z niedużych włoskich kurortów może posiadać trzy gwiazdki. Hotel odnajdujący się w Polsce ma prawo też posiadać trzy gwiazdki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY