Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był awalistą odszukania właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki też. Coraz to więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, w pewnych momentach doskonali profesjonaliści, z olbrzymim doświadczeniem zdobytym za granicą także mają trudności ze znalezieniem pracy – żeby to zmienić, zajrzyj na ogłoszenia o pracę. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, w wielu przypadkach nadzwyczaj odpowiedzialne, mają istotne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od ewentualnych pracodawców, iż mają nadmiernie wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości i tak oznaczanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Można się zastanawiać co jest powodem takiego stanu rzeczy. Specjaliści uważają, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – szczególnie na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami i zawodowcami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, jakich rzeczywiście brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać różnych szefów czy menadżerów.

Niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy też orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeżeli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela zakładu pracy. Jednakże zdarzają się okazy, które pragną tobą zawładnąć. Nie istotne, iż praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedojrzałego emocjonalnie właściciela zakładu pracy ważne jest to, kim jesteś po pracy. I wskutek tego jeżeli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej aniżeli jednego potomka. Znaczna rodzina to wystarczający powód dla twojego właściciela firmy abyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…