Faceci z reguły nie noszą biżuterii, pomimo tego są takie elementy, jakie pojawiają się w ich dziennej identyfikacji stylu. Niektórzy lubą kobiece błyskotki i nie zwracając uwagi na opinie innych zwyczajnie je noszą. Artystyczna biżuteria w wydaniu facetów raczej nie wchodzi w grę. Panowie są w stanie ją co najwyżej produkować, lecz z pewnością nie nosić. Raz na czas na ich szyjach może pojawić się wisiorek, bądź naszyjnik, co poniektórzy mają bransoletki, a zaś inni są całkowicie przeciwni noszeniu czegokolwiek.

Przeważnie napotykaną błyskotką u męskiej płci, są obrączki ślubne. Noszą je wszyscy żonaci mężczyźni i nie ma w nich niczego złego, co by naprowadzało o ich artystycznych upodobaniach. Figury pochodzenia Adama Darskiego i entuzjaści zespołów metalowych noszą biżuterię, jakiej też nie wolno zaliczyć do artystycznej. Są to łańcuszki, zawieszane przy spodniach, lub też ogromne liczby kolczyków w jednym uchu. Panowie nie wykorzystują żadnych kompletów biżuterii, bo najzwyczajniej w świecie, nie są im one potrzebne.

Jeśli niemniej jednak chcą, wystarczy jedynie wstąpić na bransoletka męska. Może nie noszą jej tak entuzjastycznie oraz nieraz jak są jej twórcami. Wolno zaobserwować, że najlepszymi, najbardziej rozchwytywanymi projektantami ozdób są mężczyźni. I nie tylko na całym świecie, jednakowoż i w Polsce. Przykład? Kruk, firma, to wszystko dzieło mężczyzn. Co powoduje, iż to naturalnie mężczyźni są lepszymi kreatorami, twórcami niż kobiety? Może to, iż tworząc kierują się tym, co pragnęliby ujrzeć na kobiecie. Co pasuje do ich zakresu, temperamentu.

Mężczyźni, gdy już noszą oraz zakupują biżuterię, wybierają klasyczne srebrne akcesoria, takie jak wszelkiego rodzaju sygnety, krótkie łańcuszki, kolczyki lub łatwe bransolety. Bez żadnych akcesoryjnych ozdób, czysta klasyka. Co da się łatwo zaobserwować mężczyźni najczęściej, jako swoją biżuterię wybierają… zegarki. Co więcej mężczyźni, którzy należą do wskazanych subkultur, mają mniejsze pole do popisu aniżeli kobiety. Skutkiem tego wyrażają się naturalnie przez biżuterię, jaką noszą. Tworzenie jej jak i określenie nią swojej osobowości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY